Jeziora Plitwickie to jeden z najpiękniejszych regionów w Chorwacji, w szczególności jeśli chodzi o wakacyjne pobyty. Plusem, który z pewnością może zachęcić wiele osób do podróży jest bez wątpienia bardzo łatwy dojazd drogami szybkiego ruchu aż do Plitvic. Jeziora są pod ścisłą ochroną bowiem znajdują się na terenie Narodowego Parku.Co jest głównym punktem który przyciąga do tej miejscowości wiele osób?

Jak sama nazwa wskazuje oczywiście jeziora, jednakże mamy także do czynienia z przepiękną zielenią. Właściwie cała miejscowości jest oznaczona za pomocą specjalnych kładek, dzięki którym mamy
możliwość sprawnego przemieszczania się nad jeziorem oraz okolicznymi lasami. W kompleksie znajdują się ryby, płazy, ptaki oraz gady. Najczęściej turyści mają okazję natknąć się na płazy, które z racji zmiennego klimatu pojawiają się tam w przeważającej części, tutaj można wymienić przede wszystkim- żabę zwinkę, żabę trawną oraz ropuchę szarą.
Reszta grup jest już mniej dla turysty spotykana, ryby są reprezentowane w dość niewielkiej populacji ze względu na bardzo czyste wody. Podobnie też jest z gadami (i na całe szczęścia), nie są w stanie rozwinąć swojej populacji ze względu na długą zimę, która hamuje rozwój m.in.-zaskrońca zwyczajnego, żmii nosorogiej.

Jak się poruszać po Plitwicach?

W zasadzie nie jest to większym problemem, ponieważ mamy możliwość przemieszczania się po zbudowanych pomostach. Dlatego też wszelkie trasy są bardzo dobrze oznaczone oraz intuicyjne dla potencjalnego turysty. Także nie ma większego problemu ażeby porozumieć się z naszymi chorwackimi sąsiadami. Trasa oprowadzi nas po szesnastu jeziorach, wodospadach, przepięknego przeplatania lasu oraz jeziora. W tym też wypadku mamy do czynienia z urokami środowiska które doceniło już wiele osób. Ponadto trasy są na tyle oznaczone, iż nie ma większych problemów ażeby przemaszerować trakt o długości która
zajmie nam ponad 8 godzin. Oczywiście w tym względzie nie można wychodzić poza obszar oznaczony, co może równać się dla nas surową kurą.

Reklama

Joomla templates by Joomlashine